Beskrivelse af kurset:
3 trin til at opnå mere succes - på den lange bane.
På kurset lærer du:
- Hvorfor du ikke har mere succes i dit liv
- Hvorfor det, der føles godt i dag, måske fører dig ud på en forkert kurs
- Hvordan du træffer de rigtige valg, for at opnå dine mål
Videoindhold
3 trin til mere personlig succes1/1
- Lektion1.1 Det handler om valg 2 min
- Lektion1.2 Hvorfor har du ikke mere succes? 3 min
- Lektion1.3 Små valg gør en stor forskel 7 min
- Lektion1.4 Hvad er renters rente, og hvad er det IKKE? 4 min
- Lektion1.5 Hvordan ser din morgenrutine ud? 8 min
- Lektion1.6 Er der fejl i dit indre kompas? 5 min
- Lektion1.7 Fælderne 5 min
- Lektion1.8 Handlingsplanen 7 min
- Lektion1.9 Prioritering 4 min
- Lektion1.10 Ressourcer 2 min
- Lektion1.11 Hvad holder dig tilbage? 1 min
Underviser:
Anmeldelser
-
xx
-
Selvledelse Vejen til personlig succes:Meget givende og engageret foredragsholder.
-
Rigtigt godt formuleret og hvis man er klar er der mange gode input til at ændre sig -
kort og præsist -
Vejen til personlig succes -
motivatingshort insightful summary and a reminder to the way of better yourself.
-
Klart og kontant -
tankevækkende -
Super spændene og brugbart -
SelvledelseSelvledelse
-
Vejen til Personlig succes -
super lærerigt og inspirerendesuper lærerigt og inspirerende
-
Virkelig brugbart -
Super :DTak :D
-
InspirerendeMotivations vækkende kursus. Kurset er virkelig godt sammensat med konkrete værktøjer og har en passende afspilnings varighed. Thomas formår af formidle viden til lavpraksis med genkendelige perspektiver til perfektion.
-
Dette kursus mangler meget, hvad angår personligt succesIkke super godt kursus.
-
Super godt kursusMeget håndgribeligt med nogle gode værktøjer, og gode muligheder for reflektering.
-
Bullits, spot onGodt med input til at blive rusket op i sine dårlige vaner, og få et spark bagi .:)
-
Enkelt og interessant og direkte brugbart -
Ufattelig godDet er tydeligt, relevant!!!, simpelt, kort og praktisk udførligt. Det bedste kursus indtil videre!
-
Enkelt og let forståeligt ! -
GodtGodt
-
Fantastisk, kort & kontantFørst får du dårlig samvittighed, derefter bliver du MEGA motiveret.
-
Simpel og lavpraktisk tilgang til selvledelseDet hele starter i det små, og det afgørerende er dine bevidste (små) handlinger. Du kan have nok så meget viden og faglighed om noget, men først gennem dine handlinger kan du omsætte det til succes.
-
Brugbart -
Veldig bra kursto the point and easy to grasp, tangible and doable
-
Vel kommunikeret og enkel receptVel kommunikeret og enkel recept
-
Meget lærerigt og motiverendeDet var meget simpelt, forståligt og rimelig åbenlyst - nogle ville måske sige, at det vil sige sig selv. Alligevel synes jeg, at kurset var meget motiverende og gav et drive. Det fik mig til, at reflektere over, at tiden vi har er kostbar og denne tanke afspejler i virkeligheden også tematikken i kurset. Prioriterering og gentagelser af gode vaner vil på sigt være en afgørende faktor at være tilfreds med sig selv som menneske på alle parametre. Alt i alt meget brugbart.
-
Great! -
Godt kursus med gode værktøjerSelvledelse: Vejen til personlig succes er et super godt kursus, der holder dig fanget hele vejen. Der er nogle rigtig gode øvelser og værktøjer, som jeg personligt kan tage med mig og bruge både professionelt og privat. Jeg glæder mig til at komme i gang allerede nu og se hvad fremtiden bringer på den lange bane.
-
SelvledelseDe store mål blev nærværende og overkommelige. Tidsperspektivet blev gjort tydeligt
-
Godt kursusKan absolut anbefales
-
Super godt og tiltrængt sparkEt virkelig godt kursus. Ja, jeg vidste mange af tingene i forvejen men det er vigtigt at blive påmindet. Og det blev jeg virkelig på en god måde.
-
Vejen til personlig succesVirkelig motiverende og konkret brugbart. Jeg har nu 3 konkrete handlinger jeg skal i gang med allerede i dag.
-
Godt og konkret!Masser stof til eftertanke, som det bare er om at komme i gang med at implementere i hverdagen. Super inspirerende!
-
InspirerendeMeget godt og hvor har han ret. Der er noget at tage fat på nu…
-
Selvledelse: Vejen til personlig succesSuper kursus, det er meget givende med mange gode nærværende eksempler. Super energi fra Thomas, jeg kan anbefale alle at tage dette kursus
-
Vejen til personlig succes -
Stof til eftertanke.Det giver mange guldkorn og stof til eftertanke.
-
Selvledelse: Vejen til personlig succes -
Fin inspirationGod konkret trin, der er let at implementere
-
SuperSuper brugbart kursus
-
Spændende -
Selvledelse: Vejen til personlig succesHel varm præsentation af bedre hverdag/fremtid 🔥😎
-
Selvledelse: Vejen til personlig succesGav nogle gode ideer til hvordan man kan ændre små ting i hverdagen.
-
vejen til personlig success -
Business Development RepresentativeSuper godt det er fået mig op af stolen til og gøre nogle ting anderledes
-
God mening


50 minutters on-demand video
Stil spørgsmål
Se på mobil, tablet og computer



